Maciej Kałach

"Budowlanka" z Łodzi ze wsparciem Ikea i Art Deco. Firmy oferują praktyki dla uczniów

"Budowlanka" z Łodzi ze wsparciem Ikea i Art Deco. Firmy oferują praktyki dla uczniów Fot. Tomasz Hołod / Polska Press Następne
Maciej Kałach

Zespół Szkół Budowlano-Technicznych był w środę (27 lutego) gospodarzem kolejnej edycji Dni Doradztwa Zawodowego dla uczniów, którzy w tym roku kończą gimnazja i podstawówki (tzw. podwójny rocznik). Nowym argumentem do ich ściągania było podpisanie przez szkołę i magistrat umów partnerskich z Ikea Industry Konstantynów oraz z Przedsiębiorstwem Budowlano-Konserwatorskim Art Deco. Ikea pomaga ZSB-T kształcić meblarzy, zaś Art Deco – techników renowacji elementów architektury.

Dni Doradztwa Zawodowego to wydarzenie, którego gospodarzem są kolejne zespoły składające się z łódzkich techników i branżówek. W tym roku szkolnym przeznaczone są dla trzecioklasistów z gimnazjów oraz dla ośmioklasistów z podstawówek, bo to oni wiosną, równocześnie, zadecydują, gdzie będą chcieli uczyć się po wakacjach. Władzom Łodzi zależy, aby jak największa część tego podwójnego rocznika trafiła do szkół zawodowych.

Nowym argumentem w rękach kadry popularnej Budowlanki (z siedzibą przy ul. Kopcińskiego 5/11) są dwie, podpisane w środę, umowy partnerskie – z firmą Ikea Industry Konstantynów oraz z Przedsiębiorstwem Budowlano-Konserwatorskim Art Deco. Obie umowy formalizują współprace podjętą od początku bieżącego roku szkolnego.

Zakład w Konstantynowie specjalizuje się w struganiu, frezowaniu, cięciu, wierceniu, klejeniu, szlifowaniu, malowaniu i lakierowaniu drewna – aby uzyskać z niego krzesła oraz stoły.

– Na dziesięciu menedżerów w naszym zakładzie dwóch ukończyło właśnie Budowlankę – wyliczała Katarzyna Pluta, która w środę podpisała umowę ze strony Ikea Industry Konstantynów.

Przedstawicielka firmy liczy na pozyskanie ze szkoły przy ul. Kilińskiego kolejnych kadr, jak widać, nie tylko na stanowiska produkcyjne.

Podłódzka fabryka pomaga Budowlance kształcić uczniów z kierunku meblarstwo – przyjmowanych do technikum technologii drewna. Młodzież z tego kierunku odwiedza zakład, aby zobaczyć, jak przebiega proces produkcji w nowoczesnej fabryce. Umowa potwierdza również odbywanie praktyk zawodowych uczniów Budowlanki w Konstantynowie.

Pozostało jeszcze 36% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Maciej Kałach

Czytelnikom dostarczam przede wszystkim wiadomości o uczelniach, szkołach, przedszkolach i żłobkach działających w Łodzi oraz w naszym województwie (w 2020 r. służbowo już po raz 14. "zdawałem" maturę - z kolejnym rocznikiem absolwentów liceów ogólnokształcących i techników).


Ponadto, w ramach pracy w redakcji "Dziennika Łódzkiego", przygotowuję m.in. materiały do "Strefy Biznesu. Łódź", czyli gospodarczo-lajfstajlowej odmiany "DŁ", oraz popularnego tygodnika "Kocham Łódź".


Zachęcam do korzystania z poniższych namiarów.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.