Matylda Witkowska

Brutalna zbrodnia w Łodzi. Piękna Polka zginęła z rąk gruzińskiego robotnika

Najpierw złapano jego wspólników. W czwartek rano wpadł, na Ukrainie, sam Mamuka Kh. (na małym zdjęciu) Fot. Krzysztof Szymczak Najpierw złapano jego wspólników. W czwartek rano wpadł, na Ukrainie, sam Mamuka Kh. (na małym zdjęciu)
Matylda Witkowska

28-letnia Paulina D. została zgwałcona, a potem brutalnie zamordowana w sobotni poranek, 20 października. Za jej oprawcą, 39-letnim gruzińskim imigrantem, został wydany list gończy.

28-letnia Paulina D. została zgwałcona, a potem brutalnie zamordowana w sobotni poranek, 20 października. Za jej oprawcą, 39-letnim gruzińskim imigrantem, został wydany list gończy.

Długie, ciemne włosy, pełne usta, duże oczy, wyraźne brwi, nienaganna figura - łodzianka Paulina D. musiała podobać się mężczyznom. Zadbana i zaradna singielka, prowadząca własną firmę, podróżująca po świecie, chodząca na imprezy.

Zginęła tuż po jednej z nich.

Mamuka Kh., Gruzin, który ją zamordował, na zdjęciach w mediach społecznościowych nie robi groźnego wrażenia: pan z brzuszkiem, głupawym spojrzeniem, czasem w towarzystwie wystrojonych dzieci lub kobiet. Nie ma też żadnych informacji, by wcześniej, odkąd żyje w Polsce, stosował przemoc.

A jednak to najpewniej on zgwałcił, a potem brutalnie zabił Paulinę. W czwartek o 6 rano wpadł w ręce policji na ulicy w Kijowie.

Weekend

Paulina umówiła się z kolegą na piątkowy wieczór, 19 października. Wspólnie bawili się w klubach przy Piotrkowskiej.

Potem się rozeszli. Był już poranek, kiedy 39-letni Gruzin zauważył samotnie idącą dziewczynę w czarnym płaszczyku i eleganckich botkach na obcasie.

Nie wiemy, jak wyglądała ich rozmowa, ale Polka i Gruzin, co wykazało śledztwo, na pewno wcześniej się nie znali. Mężczyzna musiał więc powiedzieć coś, co przekonało Polkę, żeby poszła za nim. Około godz. 8 parę zarejestrowała kamera na rogu Zielonej i Kościuszki. Kolejna - około 20 minut później, kilometr dalej, w pobliżu kamienicy przy Żeromskiego, którą wynajmują pracujący w Łodzi Gruzini. To właśnie w tej kamienicy - jak informuje Krzysztof Kopania, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Łodzi - doszło do zbrodni.

Czytaj więcej i dowiedz się:

 • jakie są najnowsze ustalenia śledczych dotyczące przebiegu zbrodni?
 • jaką opinię o Gruzinach mieszkających w łódzkiej kamienicy mieli ich sąsiedzi?
Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Matylda Witkowska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.