Bioregiony o biogospodarce

Bioregiony o biogospodarce

Rozwojowi biogospodarki w bioregionach Europy Środkowej i Wschodniej poświęcony był Międzynarodowy Kongres Biogospodarki Łódzkie 2018, który 24 września odbył się w Łodzi.

Trendy zrównoważonej konsumpcji, walka ze smogiem, współpraca i edukacja w zakresie biogospodarki... To tylko niektóre zagadnienia, które poruszone zostały na odbywającym się w hotelu Ambasador Premium Międzynarodowym Kongresie Biogospodarki.

W tegorocznej edycji imprezy brała udział m.in. firma Biotechnika z Łodzi. To właśnie dzięki jej innowacyjnej technologii, stosowanej przy produkcji bioetanolu i biogazu, Amerykanie wybudują w Dakocie Północnej nowoczesną biorafinerię.

Goście kongresu, odwiedzając stoiska wystawiennicze, mieli możliwość zapoznania się z ofertą produktów regionalnych oferowanych przez województwo łódzkie oraz ofertą firm i instytucji, które podczas swojej codziennej działalności starają się ograniczyć negatywne oddziaływanie przemysłu na otaczające nas środowisko naturalne. Istotne miejsce zajęły zagadnienia związane z elektromobilnością.

Goście kongresu mogli zobaczyć prezentację polsko-niemieckiego projektu pt. CO2URIER, polegającego na bezemisyjnym świadczeniu usług kurierskich. Zapoznali się również z działaniem stacji szybkiego ładowania pojazdów elektrycznych. Poznali także model biznesowy dla firm transportowych, uwzględniający offset CO2.

Podczas Gali Wieczornej, będącej podsumowaniem tegorocznego kongresu, odbyła się ceremonia wręczenia nagród laureatom II edycji konkursu dla samorządów województwa łódzkiego - „Najlepsza Biogmina Województwa Łódzkiego”.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym, a w szczególności laureatom: gminie Gomunice i Koluszki.

Więcej na stronie: bioeconomy.lodzkie.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.