Będzie huczne Otwarcie Lata w Kołobrzegu

Czytaj dalej
Fot. archiwum
Monika Makoś

Będzie huczne Otwarcie Lata w Kołobrzegu

Monika Makoś

Po raz pierwszy wszystkie liczące się w Polsce stacje telewizyjne chcą transmitować koncert Otwarcia Lata w Kołobrzegu. Jej termin już jest wyznaczony: impreza na plaży odbędzie się w ostatni weekend czerwca.

Data dużego i darmowego koncertu gwiazd „Otwarcie lata” na plaży centralnej w Kołobrzegu została ustalona na 26 czerwca. Dziś już wiadomo, że wszystkie liczące się stacje telewizyjne w Polsce są zainteresowanie współorganizowaniem koncertu i jego transmisją. To pierwsza taka sytuacja, kiedy to telewizyjne giganty zabiegają o kołobrzeską imprezę, a nie na odwrót. - Wszystkie duże telewizje złożyły nam propozycje - potwierdza Michał Kujaczyński, rzecznik prezydenta Kołobrzegu. Nie podaje więcej szczegółów, bo „trwają negocjacje”.

Ich przedmiotem jest nie tylko kwota, którą miasto musiałoby wyłożyć na koncert, ale również medialna kampania promująca imprezę. Ważny jest nie tylko udział gwiazd, ale też m.in. liczba zapowiedzi i spo-tów reklamowych.

Przypomnijmy, Kołobrzeg od zawsze zabiegał o udział w corocznym koncercie ogólnopolskiej stacji telewizyjnej. Nie zawsze się to udawało. Rok temu telewizyjna „Dwójka” nie doszła do porozumienia z Radiem Zet w sprawie wspólnej imprezy w Kołobrzegu. Koncert był więc transmitowany „tylko” przez rozgłośnię radiową. Kołobrzeski magistrat dołożył wtedy do imprezy 250 tysięcy złotych złotych, czyli ok. dwa razy mniej niż gdyby jednym z partnerów koncertu była ogólnopolska telewizja. Ile to będzie w tym roku, jeszcze nie wiemy. Rok temu na plaży zagrały m.in. zespoły De Mono oraz Formacja Nieżywych Schabuff.

Są też już pierwsze informacje o koncertach, które odbędą się w amfiteatrze, który od tego roku prowadzi Regionalne Centrum Kultury. Wśród gwiazd, które wystąpią latem przy ul. Fredry jest m.in. Kamil Bednarek, Kortez, Urszula i grupa Enej. Będzie też m.in. Gala Disco Polo.

Monika Makoś

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.