Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Będzie 1000+ dla bezrobotnych?

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Gdesz
Małgorzata Oberlan

Będzie 1000+ dla bezrobotnych?

Małgorzata Oberlan

Według rządowych zapowiedzi, zasiłki maja wzrosnąć do 1000 zł brutto. Projekt budzi duże kontrowersje. Od 2014 roku zasiłek dla bezrobotnych wynosi tyle samo: 717, 30 zł netto przez pierwsze trzy miesiące i 572,87 zł przez kolejne. Jeszcze mniej, gdy zwolniony z pracy ma staż niższy, niż 5 lat. - Czas na podwyżkę, skoro bezrobocie spadło - mówi pan Adam.

Rzeczywiście, bezrobocie w kraju spadło w październiku do rekordowego poziomu 6,6 procent. W Kujawsko-Pomorskiem stopa bezrobocia wynosi 9,8 procent. Ale, uwaga! Na 79 tys. 758 zarejestrowanych bezrobotnych prawo do zasiłku ma tylko 11 tys. 852 osób. W Toruniu na 4 tys. 781 - zaledwie 646. W powiecie toruńskim - na 4 tys. 154 - 781. Czy skoro grupa zasiłkobiorców tak się kurczy, nie jest to najlepszy czas na podwyżkę świadczeń?

„Przeżyć, jak w Niemczech”

- Polski zasiłek to jakaś kpina! - denerwuje się pan Adam, bezrobotny monter. - Ani za to opłacić mieszkania, ani się najeść, ani nic. Przez kilka pracowałem w Niemczech (teraz nie mogę ze względów osobistych) i na zasiłku też bywałem. Jego wysokość pozwala na przeżycie. Nie wspomnę już o bezrobotnych z dziećmi, którzy na nie dostają dodatkowe świadczenia.

W dalszej części artykułu m.in.

 • Jakie są zarobki dla bezrobotncyh w Niemczech?
 • Co o podwyżce zasiłków mówi polski rząd? 
Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

  już od
  2,46
  /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Małgorzata Oberlan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.