Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Roman Bednarek

Będą zarabiać tyle samo lub więcej. Radni w Łódzkiem ustalają wynagrodzenia wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów

Będą zarabiać tyle samo lub więcej. Radni w Łódzkiem ustalają wynagrodzenia wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów
Roman Bednarek

Rady gmin, miast i powiatów ustalają wynagrodzenia wójtów, burmistrzów, prezydentów i starostów. Niektóre samorządy już je ustaliły, inne zwlekają z decyzją

Na wczorajszą sesję rady miasta przygotowano projekt uchwały ustalającej wynagrodzenie nowego burmistrza Rawy Mazowieckiej Piotra Irli. Wynika z niego, że gospodarz miasta będzie pobierał miesięczną pensję w wysokości 10.620 zł brutto, czyli o 1.575 zł więcej niż jego poprzednik.

Wynagrodzenie zasadnicze burmistrza wyniesie 4.800 zł (tyle samo co poprzednika), ale otrzyma o 200 zł więcej dodatku funkcyjnego, czyli 2.100 zł brutto. Różnica w wynagrodzeniu nowego i poprzedniego burmistrza wynika przede wszystkim z faktu, że poprzedni burmistrz przed objęciem stanowiska prowadził działalność gospodarczą, a więc nie nabył uprawnień do dodatku za wieloletnią pracę, który w przypadku Piotra Irli wynosi 960 zł.

Dodatek specjalny dla Piotra Irli, stanowiący 40 proc. wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego wyniesie 2.760 zł..

W przyszłym tygodniu szykuje się podwyżka wynagrodzenia dla starosty skierniewickiego Mirosława Beliny. Z projektu uchwały wynika, że starosta będzie zarabiał 10.180 zł, a więc o 875 zł więcej.

Podczas dzisiejszej sesji radni ustalą wynagrodzenie burmistrza Wielunia Pawła Okrasy. Przypomnijmy, że jeszcze pod koniec minionej kadencji radni obcięli je do poziomu 8.600 zł brutto Wcześniej zarabiał 10,1 tys. zł.

Pozostało jeszcze 44% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Roman Bednarek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.