Alarm smogowy w woj. śląskim. Stężenie pyłu zawieszonego bije rekordy [ZOBACZ TABELE SMOGU]

Czytaj dalej
BP

Alarm smogowy w woj. śląskim. Stężenie pyłu zawieszonego bije rekordy [ZOBACZ TABELE SMOGU]

BP

Alarm smogowy! W poniedziałek na terenie województwa śląskiego prognozowane jest przekroczenie średniodobowego stężenia pyłu zawieszonego PM10. Najgorzej ma być na terenie Podbeskidzia.

Alarm smogowy w woj. śląskim:

Zgodnie z ostrzeżeniem Śląskiego Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w poniedziałek na obszarze całego województwa dopuszczalne dobowe stężenie pyłu zawieszonego PM10 będzie przekraczać dopuszczalną wartość 50 µg/m3.

Najwyższe stężenie, podobnie jak w poprzednich dniach, utrzymywać będzie się na Podbeskidziu. Tam zawartość PM10 w powietrzu może przekraczać 100 µg/m3.

W pierwszym tygodniu grudnia większość z 15 stacji badawczych na terenie województwa wskazywała przekroczenie normy PM10 niemal codziennie. Najgorzej było właśnie na terenie Bielska-Białej, gdzie norma jest przekroczona od początku miesiąca, a w sobotę stężenie wyniosło 232 µg/m3. Od początku miesiąca przekroczone są również normy w Ustroniu, Cieszynie i Żywcu.

Tylko nieco lepiej było w tym tygodniu w Częstochowie, Dąbrowie Górniczej, Gliwicach, Katowicach, Rybniku, Wodzisławiu Śląskim czy Zabrzu. W niedzielę najwyższe stężenie odnotowano w Wodzisławiu (157), Rybniku (142), Ustroniu (138) i Bielsku-Białej (132).


*Kto wygrał wybory w Twoim mieście? ZOBACZ WYNIKI WYBORÓW 2014
*Nowe władze woj. śląskiego: Koalicja PO, PSL, SLD. Marszałek Saługa. Zarząd wybrany
*Niesamowote zdjęcia nocne Katowic. Takich Katowic jeszcze nie widzieliście [ZOBACZ ZDJĘCIA]
*Śląsk Plus - pierwsza rejestracja za darmo. Zobacz nowy interaktywny tygodnik o Śląsku

BP

Komentarze

20
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

won

Jak coś komuś nie pasuje !!! zapraszam do Warszawy !!! Gorole was przyjmą :D

baniak

Zaraz będą nas ratować prądem i gazem! Ekooszołomy nie chcą żebyśmy wiedzieli jak palić w piecu BEZ DYMU. Tutaj jest opisane: http://czysteogrzewanie.pl/jak-palic i tak się składa, że w ten sposób pali się efektywniej i wygodniej. Drugi rok tak palę i żałuję że tyle lat o tym nie słyszałem. Okazuje się, że każdej zimy przepalałem dwie tony węgla na darmo, a w domu wcale nie było za ciepło. Teraz 100mkw. ogrzewam dwoma tonami, w kotłowni spędzam 20 minut DZIENNIE.

Salvador

Tylko hołota pali miałem. Trzeba jej to uniemożliwić.

żywczak

Proszę już nie wydobywać tego świństwa spod ziemi. trujemy się....Przecież można grzać domy temperaturą własnych ciał....36,6 stopnia to dużo!....na gaz nas nie stać.

Dankeschön-syn marnotrawny

Na zachodzie jak juz gdzies maja piecyki to butelkami plastykowymi nikt nie opala bo sa one za kaucje a takich wariatow lekkomysnych tam nie ma zeby wyrzucac albo spalac pieniazki.

Luap

robi za wariat.Przeciez to polski rzad przed kilku tygodniami praktycznie odrzucil pakiet dzialnia przeciw smogowi.Przypominam :od 50-60 lat Europa Zach.nie pali weglem.Salon warszawski nie jest w stanie tego zmienic,bo nawet nie wie jak sie do tego zabrac!
Sprowadzic fachowcow z za granicy np.Holandii,Niemiec,Austrii,Francji itd.Warszawskie nieudaczniki powinne byc od tegoi odsuniete!

pojechać na wczasy na ten prawdziwy Śląsk

I pooddychać czystym powietrzem.Przecież wielu miast czarnego śląska nie ma w wykazie!

A czy mają płacić klimatyczne?-niech sami zdecydują!

ed

Dość przydomowych piecy opalanych paliwami stałymi za wyjątkiem kominków.

Zabrzanin

Dlaczego pomiary w Zabrzu są robione na Oś Skłodowskiej-Curie? nie dość, że to najwyższe miejsce w Zabrzu, najbardziej wietrzne (większość wiatrów wieje z płn-zach a tam tylko pola przed osiedlem i żadnych zabudowań aż pod Pyskowice) i do tego wszystkie bloki opalane są z nitki (c.o z elektrociepłowni).
Ustawcie swoje aparaty na Zandce, w rejonie stadionu albo w okolicach biedronki przed Maciejowem.
Głowę dam, że liczniki się zatkają pyłem zawieszonym.
Badania robione na Oś Skłodowskiej-Curie są niemiarodajne.

elka

Pozdrowienia dla kuracjuszy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.