Alarm smogowy trwa. Sprawdź, jakość powietrza. Pogoda dla woj. śląskiego 10.01.2017 [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. ARC
Karol Swierkot

Alarm smogowy trwa. Sprawdź, jakość powietrza. Pogoda dla woj. śląskiego 10.01.2017 [WIDEO]

Karol Swierkot

Alarm smogowy trwa. Sprawdź, jakość powietrza. Mieliśmy kolejną mroźną noc (od -15°C do nawet -23°C). W ciągu dnia lekkie ocieplenie (-8, -10 st. C). Nad regionem dziś nadal będzie się utrzymywał potężny smog.

Temperatura maksymalna w ciągu dnia wyniesie od -9°C do -7°C. Wiatr o średniej prędkości od 5 km/h do 20 km/h. Niestety, takie warunki atmosferyczne nie poprawią jakości powietrza. Nad całym regionem nadal będzie utrzymywał się smog.

Jak informuje Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska jakość powietrza na większości obszaru województwa śląskiego ze względu na poziom pyłu zawieszonego będzie bardzo zła. Wszelkie aktywności na zewnątrz są odradzane. Osoby chore, osoby starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostałe osoby powinny ograniczyć przebywanie na wolnym powietrzu do niezbędnego minimum.

W aglomeracji górnośląskiej i rybnicko-jastrzębskiej, w środkowej części województwa, Kotlinie Żywieckiej oraz w Częstochowie i Bielsku-Białej mogą wystąpić przekroczenia poziomu alarmowego stężenia pyłu zawieszonego PM10 300 µg/m3.

CZYTAJ TAKŻE: Apel do premier Szydło. Polski Alarm Smogowy chce, by rząd zajął się smogiem

W północnej części województwa śląskiego jakość powietrza jest zła, osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostała populacja powinna ograniczyć do minimum wszelką aktywność fizyczną na wolnym powietrzu - szczególnie wymagającą długotrwałego lub wzmożonego wysiłku fizycznego.

W Częstochowie i części południowej regionu jakość powietrza jest bardzo zła i ma negatywny wpływ na zdrowie. Osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny bezwzględnie unikać przebywania na wolnym powietrzu. Pozostała populacja powinna ograniczyć przebywanie na wolnym powietrzu do niezbędnego minimum. Wszelkie aktywności fizyczne na zewnątrz są odradzane. Długotrwała ekspozycja na działanie substancji znajdujących się w powietrzu zwiększa ryzyko wystąpienia zmian m.in. w układzie oddechowym, naczyniowo-sercowym oraz odpornościowym.

Karol Swierkot

Komentarze

6
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

ania

Nie dziwmy sie ze powietrze w Tychach zatrute skoro tereny przemyslowe smrodza jak sie tylko da ponadto aleja bielską wzdłóż to jeden smród wida to po drzewach kasztanowcach jak umieraja ,parkingi na ich miejscach były drzewa, ci co projektowali Tychy robili to madrze i z namysłów dzisiaj pieniadz zaslepił wszystkich,ino tak dalej a sami ludzie zniszcza nature a natura oddaje z nawiązką to co sami stworzyli.

a5

Żle dobrane kolory

ekolog

zakaz obrotu na terenie Polski truciznami ze śląska. Wojewoda lub Marszałek powinni w trybie administracyjnym natychmiastowo zakazać tego g..na. Dopalacze można zakazać które niszczą zdrowie to i na tej samej zasadzie można zakazać obrotu "produktami ze śląska" Kontrole składowisk, tirów i wagonów kolejowych i odsyłanie do producenta towarów zagrażających życiu mieszkańców Polski

Nieboszka Polska

Mrozu odpuszczom, wiater zawieje i wszystko wróci do normy, znaczy się beamtry bez mrugniyńcio ślypiami złonazcom się kawa ku ziście i sytaacja się sicher powtórzy jak mrozy wrócom i zaś trza bydzie to samo pisać we zajtungach . Szkoda co nie do wszystkich, bo niekere bedom już na friedhofie

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.