Al. Planu 6-letniego, czy al. Lecha Kaczyńskiego. Na jakiej ulicy mieszkamy? - pytają na Kapuściskach

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Czachorowski
Małgorzata Pieczyńska

Al. Planu 6-letniego, czy al. Lecha Kaczyńskiego. Na jakiej ulicy mieszkamy? - pytają na Kapuściskach

Małgorzata Pieczyńska

Na Kapuściskach ludzie się zagotowali. - To istne wariactwo! - Na co komu te zmiany nazw ulic? Tak jak było, było dobrze - mówi wielu mieszkańców al. Planu 6-letniego i ul. Przodowników Pracy.

Środowy poranek. Jestem na al. Planu 6-letniego. Tak przynajmniej pokazuje tablica. Życie toczy się tu jak co dzień, ale ludzie jakby posępni. - Mieszka pan tu? - zagaduję starszego mężczyznę. - Tak, od 49 lat. O tu zaraz, w wieżowcu przy ul. Przodowników Pracy - mówi 78-letni pan Jan.

To jakieś kpiny. Wojewoda i radni robią sobie z nas jaja. Mieszkam tu od 37 lat. W poniedziałek rano obudziłam się przy Przodowników Pracy, a zasnęłam przy Śliwińskiego.

- A wie pan, że w poniedziałek wojewoda zarządził, że znowu Planu 6-letniego została zmieniona na al. Lecha Kaczyńskiego, a Przodowników Pracy na Bernarda Śliwińskiego? Ma to związek z dekomunizacją - podpowiadam. - Pani kochana, o niczym innym się tu od dwóch dni nie mówi - odpowiada pan Jan. - I już pojawiły się pierwsze problemy.

Przeczytaj dalszą część artykułu

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Małgorzata Pieczyńska

Moją przygodę z dziennikarstwem zaczęłam od pracy w dziale sportowym. Do dziś moją najbardziej ulubioną dyscypliną sportu jest siatkówka. W "Expressie" pracuję od 2007 roku. Obecnie zajmuję się głównie edukacją. Bardzo cenię sobie bezpośredni kontakt z uczniami i nauczycielami. Piszę też o seniorach, służbie zdrowia i innych tematach społecznych. Ten zawód wciąż daje mi dużo satysfakcji, zwłaszcza, gdy udaje się komuś pomóc. W tej pracy każdy dzień jest inny, zaskakujący, bo życie często lubi nas zaskakiwać.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.