69 procent „przeciw”, 29 procent „za”, reszta „nie ma zdania” - oto dotychczasowe wyniki naszej sondy o zakazie palenia w samochodach

Czytaj dalej
Fot. Pixabay.com
Jacek Pająk

69 procent „przeciw”, 29 procent „za”, reszta „nie ma zdania” - oto dotychczasowe wyniki naszej sondy o zakazie palenia w samochodach

Jacek Pająk

Komentarz Jacka Pająka

Czy jesteś za całkowitym zakazem palenia papierosów w samochodzie - takie pytanie zadałem niedawno na naszej stronie dzienniklodzki.pl. Oto wyniki (stan na 13 czerwca, godz. 18) - 69 procent „przeciw”, 29 procent „za”, reszta „nie ma zdania”. Zachęcam do dalszego głosowania, bo problem był, jest i będzie, a zdania w tej kwestii są podzielone. Może dlatego, że dotyczą zdrowia, ale też wolności obywatelskich.

Pretekstem do tego pytania była propozycja zaostrzenia przepisów, której autorami są dr Łukasz Balwicki z Zakładu Zdrowia Publicznego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz jego żona Małgorzata Balwicka-Szczyrba, profesor prawa. Chodziło im głównie o sytuację, gdy w aucie jest dziecko, ale nie wykluczali rozszerzenia zakazu nawet, gdy kierowca jedzie sam.

Problem jest szerszy, bo już teraz nie można na przykład rozmawiać przez telefon komórkowy podczas jazdy. I co? I nico... Wszelkie zakazy bez zmiany myślenia nic nie dadzą.

Jacek Pająk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.