Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

21 listopada ślubowanie nowej Rady Miejskiej Łodzi i prezydent Hanny Zdanowskiej

Czytaj dalej
Fot. Fot.Szymczak Krzysztof/Polska Press
Marcin Darda

21 listopada ślubowanie nowej Rady Miejskiej Łodzi i prezydent Hanny Zdanowskiej

Marcin Darda

W środę 14 listopada radni Rady Miejskiej Łodzi zebrali się na sesji po raz ostatni w mijającej kadencji. Zaprzysiężenie nowej rady oraz prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej odbędzie się natomiast w najbliższą środę 21 listopada.

Pierwsza sesja nowej, tym razem pięcioletniej kadencji Rady Miejskiej Łodzi rozpocznie się o godz. 9 w środę 21 listopada. Po złożeniu ślubowania przez radnych w obecności komisarza wyborczego, obrady przejmie radny senior, czyli Bogusław Hubert, wybrany z listy komitetu Hanny Zdanowskiej. Hubert doprowadzi do wyboru przewodniczącego Rady Miejskiej, a tym mam być radny debiutant, Marcin Gołaszewski, szef regionu łódzkiego Nowoczesnej.

To jedna z kandydatur, którą ustalono podczas rozmów w lipcu, gdy PO i Nowoczesna układały się co do wspólnego startu w wyborach samorządowych w Łodzi. Wybór Gołaszewskiego oznacza, że sesja z 14 listopada była ostatnią prowadzoną przez Tomasza Kacprzaka (PO) w roli przewodniczącego. Był nim od grudnia 2007 r., za wyjątkiem ostatniego półtorarocza kadencji 2010-14.

Radni należący do Nowoczesnej i PO, a także radni bezpartyjni, którzy zdobyli mandaty z listy komitetu Hanny Zdanowskiej, utworzą wspólny klub po nazwą Klub Koalicji Obywatelskiej. Oddzielnie powstanie klub SLD, którego radni startowali z list Zdanowskiej, a są w koalicji z klubem KO. Przewodniczącą klubu SLD zostanie prawdopodobnie Małgorzata Moskwa - Wodnicka, zaś w KO Mateusz Walasek, obecny szef klubu Platformy, a w roli jego zastępcy wymienia się nieoficjalnie m.in. Bartosza Domaszewicza.

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 2,46 zł dziennie.

    już od
    2,46
    /dzień
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marcin Darda

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.dzienniklodzki.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.