21 listopada ślubowanie nowej Rady Miejskiej Łodzi i prezydent Hanny Zdanowskiej

Czytaj dalej
Fot. Fot.Szymczak Krzysztof/Polska Press
Marcin Darda

21 listopada ślubowanie nowej Rady Miejskiej Łodzi i prezydent Hanny Zdanowskiej

Marcin Darda

W środę 14 listopada radni Rady Miejskiej Łodzi zebrali się na sesji po raz ostatni w mijającej kadencji. Zaprzysiężenie nowej rady oraz prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej odbędzie się natomiast w najbliższą środę 21 listopada.

Pierwsza sesja nowej, tym razem pięcioletniej kadencji Rady Miejskiej Łodzi rozpocznie się o godz. 9 w środę 21 listopada. Po złożeniu ślubowania przez radnych w obecności komisarza wyborczego, obrady przejmie radny senior, czyli Bogusław Hubert, wybrany z listy komitetu Hanny Zdanowskiej. Hubert doprowadzi do wyboru przewodniczącego Rady Miejskiej, a tym mam być radny debiutant, Marcin Gołaszewski, szef regionu łódzkiego Nowoczesnej.

To jedna z kandydatur, którą ustalono podczas rozmów w lipcu, gdy PO i Nowoczesna układały się co do wspólnego startu w wyborach samorządowych w Łodzi. Wybór Gołaszewskiego oznacza, że sesja z 14 listopada była ostatnią prowadzoną przez Tomasza Kacprzaka (PO) w roli przewodniczącego. Był nim od grudnia 2007 r., za wyjątkiem ostatniego półtorarocza kadencji 2010-14.

Radni należący do Nowoczesnej i PO, a także radni bezpartyjni, którzy zdobyli mandaty z listy komitetu Hanny Zdanowskiej, utworzą wspólny klub po nazwą Klub Koalicji Obywatelskiej. Oddzielnie powstanie klub SLD, którego radni startowali z list Zdanowskiej, a są w koalicji z klubem KO. Przewodniczącą klubu SLD zostanie prawdopodobnie Małgorzata Moskwa - Wodnicka, zaś w KO Mateusz Walasek, obecny szef klubu Platformy, a w roli jego zastępcy wymienia się nieoficjalnie m.in. Bartosza Domaszewicza.

Pozostało jeszcze 48% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Darda

Dziennikarz Dziennika Łódzkiego. Najważniejsze informacje ze świata polityki, samorządów i partii politycznych Łodzi i regionu łódzkiego. Informacje zdobywam sam, zazwyczaj takie, którymi władza nie chciałaby się chwalić na konferencjach prasowych.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.