21 - latek po pijanemu spowodował kolizję. Grzywna i sądowy zakaz to dopiero początek kary?

Czytaj dalej
Fot. Karolina Misztal
Ewa Drzazga

21 - latek po pijanemu spowodował kolizję. Grzywna i sądowy zakaz to dopiero początek kary?

Ewa Drzazga

Powiat bełchatowski. 21-latek z pow. pajęczańskiego zabrał auto ojca i pod wpływem alkoholu spowodował pod Bełchatowem kolizję. Został za to ukarany grzywną 500 zł i zatrzymaniem prawa jazdy. Niska kara? Niekoniecznie, bo wobec sprawcy toczy się postępowanie karne.

Do zdarzenia doszło we wrześniu ubiegłego roku na drodze krajowej 74 w okolicach Kluk (powiat bełchatowski). 21-latek z powiatu pajęczańskiego bez pytania zabrał auto ojca i pojechał na imprezę do lokalu w Bełchatowie. Przed godz. 20 wracał do domu. Jechał bez świateł, ale za to „na podwójnym gazie”.

W okolicach Kluk zjechał na lewy pas ruchu. Jadący prawidłowo z przeciwnej strony kierowca seata ledwo uniknął czołowego zderzenia, honda 21-latka uderzyła w tył jego auta, po czym zjechała z drogi i zatrzymała się na słupie.

21-latek chciał uciekać, ale zatrzymali go świadkowie. Wezwanym policjantom nie chciał powiedzieć, jak się nazywa, nie miał też przy sobie dokumentów pojazdu. Żeby trudniej go było zidentyfikować, telefon wyrzucił na pobliskie pole. Na dodatek wobec policjantów był wulgarny i agresywny. Gdy przewieziono go do szpitala, nie licząc się z obecnością lekarzy i pacjentów głośno przeklinał. Okazało się, że 21-latek miał 1,71 promila alkoholu w organizmie.

Cała lista wykroczeń

Pozostało jeszcze 47% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Drzazga

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.