Zbigniew Borek

18-latka chce zmienić świat

Szczyt odbył się w zeszłym tygodniu w Brukseli pod hasłem: Wykarmić głodną planetę. Polskę reprezentowały dwie osoby, w tym Katarzyna Kostrubiec (z przodu), Fot. Archiwum organizatorów Szczyt odbył się w zeszłym tygodniu w Brukseli pod hasłem: Wykarmić głodną planetę. Polskę reprezentowały dwie osoby, w tym Katarzyna Kostrubiec (z przodu), maturzystka z I LO w Gorzowie
Zbigniew Borek

- Musimy sobie przypomnieć, że jedzenie nie bierze się znikąd, a rolnik nie żyje w innym świecie - tak mówi Katarzyna Kostrubiec, która była na szczycie 100 wizjonerów rolnictwa z 49 krajów

Naprawdę wierzysz, że 18-latka z Gorzowa może zmienić świat? „Nie trzeba być prezydentem USA, żeby przestawić świat na właściwe tory, ja też mogę” - tak napisałaś w swoim eseju, którym zakwalifikowałaś się na światowy szczyt młodych wizjonerów rolnictwa i zrównoważonego rozwoju (Youth Agriculture Summit 2017).

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Zbigniew Borek

Jestem dziennikarzem i wydawcą drukowanego wydania "Gazety Lubuskiej". Jako reporter lubię pracować w terenie (a wszystko jest terenem, jak stwierdził kiedyś filozoficznie jeden z kolegów po fachu), pogadać z ludźmi, a przede wszystkim słuchać ich historii.


Dziennikarsko interesuję sprawami społecznymi, sądownictwem, polityką, Gorzowem, w którym mieszkam, Strzelcami Krajeńskimi, z których pochodzę, regionem lubuskim, w którym żyję i pracuję, a poza tym - przynajmniej się staram - wszystkim, co wydaje mi się ważne także w kraju i na świecie.


W swojej pracy szczególnie lubię


Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.